KONST / Litografier / Litograf 15054023

nr 1505 4023

Bo Ã…ke Adamsson

(f. 1941), Sverige

Litograf, Dansande par signerad och numrerad 24/225. Bildmått: 42x33 cm, yttermått inklusive ram: 61§x49 cm

Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 november 2022
kl 18:43:34

28/11 03:33:43 1      Vinnande bud

Bo Ã…ke Adamsson

Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson